Vücudumuzda yanlış giden şeylerin ilk belirtileri titreşimsel ve elektromanyetik frekansların bedende bozulması şeklinde ortaya çıkar. Yapılan bilimsel araştırmalar, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan yıllar önce (2 -7 yıl) hücrelerde bozulmuş frekansların yayılmaya başladığını göstermiştir.

Sensetive-İmago 500  cihazı, insanlarda enerji ve titreşimsel dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir cihazdır. Kompleks bir bilgisayar yazılımı sayesinde kişinin enerjetik bedeni ile işbirliği içinde çalışarak biyoenerjetik verilerin alınmasını sağlar. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan bedeni bir virüs programı gibi tarar. Vücuttaki virüsler, organ zayıflıkları,duygular, travmalar, allerjiler, anomaliler ve besin hassasiyetleri gibi birçok bilgiyi tarayıp dengesizlikler hakkında bilgi verir. SCIO röntgen, kan tahlili gibi tıbbi testlerden farklı olarak vücudun enerjetik durumu ve bu enerjiyi hangi yöne odakladığı hakkında bilgi verir

Biofeedback (biyolojik geri bildirim) ve biorezonansı bir araya getiren Sensetive-İmago 550   sistemi, bedenin kendini iyileştirme kapasitesini  uyararak tamamen doğal yöntemlerle harekete geçirir. Biorezonans, tüm dünyada, bilim adamları tarafından yüzyılın en modern stres teşhisi ve enerji dengeleme yöntemi olarak kabul edilmiştir. İnsan bedeninin enerjetik titreşimini belirleyip, yorumlayarak dengelenmesine yardım eden bir yöntemdir.

Sensetive-İmago 550   sistemi, en son gelismelerin ışığında ortaya çıkarılmış, stresin teshis ve kontrolünü amaçlayan, Tamamlayıcı Sağlık Uzmanı ve eski NASA bilim adamı Profesör Bill Nelson tarafindan tasarlanmış olan bir sistemdir.

Basitçe Sensetive-İmago 550   sistemi insanlarda ortaya çıkan enerjik dengesizlikleri, stresi ve dolayısıyla oluşan sağlık sorunlarını dengelemede destek olan ileri teknoloji ile çalışan bir bütünsel dengeleme cihazıdır.

İçinizde olana bakmıyor, onu görmüyorsunuz!

Sensetive-İmago 550  , bilgisayarlardaki virüs tarayıcı programlar gibi vücudu tarar. Şişmanlama nedenlerini, alerjileri, gıda intoleransları, vücuttaki zararlı ağır metalleri ve enerji problemlerini belirler. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan bedeni analiz eder.

Kompleks bir bilgisayar yazılımı sayesinde kişinin enerji bedeni ile işbirliği içinde çalışarak biyoenerjetik verilerin alınmasını sağlar. Sensetive-İmago 550  , bilgisayarlardaki virüs tarayıcı programlar gibi vücudu tarar. Şişmanlama nedenlerini, alerjileri, gıda intoleransları, vücuttaki zararlı ağır metalleri ve enerji problemlerini belirler. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan bedeni analiz eder.

Sensetive-İmago 550   kimlere uygulanmaz?

Sensetive-İmago 550   kalp pili olanlar harici, yetişkin yaşlı ve çocuklar dahil herkese güvenle uygulanabilir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Sensetive-İmago 550  , US FDA (United States Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış, tamamen güvenli ve oldukça hassas bir sistemdir.

Herhangi bir ağrı, titreşim veya rahatsızlık hissedilmez. Hiçbir yan etkisi yoktur. Sensetive-İmago 550   taraması ve terapisi sizi zorlamaz, beden-dostudur. Seans süreci tamamen ağrısız ve son derece rahat  ve konforlu bir şekilde geçer.

Veri alış-verişi, başa, el ve ayak bileklerine bağlanan elektrodlar aracılığıyla olur. Günün her saati uygulama yapılabilir. Aç veya tok olmanın Sensetive-İmago 550   seansına bir etkisi yoktur.

Sensetive-İmago 550   sisteminin çalışması, Kuantum Fiziği prensiplerine dayanır. Ana hatlarıyla, terapi esnasında, Sensetive-İmago 550   bedenin rezonans/ tepki kalıbını ölçmektedir. Bedenimizin her organı ve dokusu bir enerjik frekansa sahiptir ve stres için test edilebilir. Örneğin pankreasınız olması gereken uygun frekansta titreşmiyorsa, Sensetive-İmago 550   sistemi, bedeninizden geri yansıyan sinyal sonucunda (geribildirim) bunu anlayacaktır. Organınızdan gelen enerjik yanıt, olması gereken enerjik frekansa ulaşıncaya kadar sistem, özgün frekansı ile organı beslemeye devam edecektir. Beden ve bedenin birçok bölgesi bir kere doğal frekansında titreştiği zaman, kendini iyileştirmek için daha yüksek şansa sahip olur. Esas sihir, bedenin kendini iyileştirme dehasında !

Seanslar, 10000 den fazla enerjik sinyalin bedeninize gönderildiği ana bir test ile baslar ve kişinin genel durumununa göre detay testlerle devam eder. Test ile gelen veriler, Sensetive-İmago 550   sistemi tarafından en yüksek reaksiyon değerlerine göre değerlendirilir ve stresörler analiz edilerek bedeninizin ihtiyaci olan dengeleme süreçleri, özel programlar  arasından seçilerek terapi başlatılır.Fiziksel dengenin yanısıra, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan optimum denge sağlanır.

Seanslar kaç saat sürer?

Hiç bir yan etkisi olmayan seanslar kişiye özel yapılır ve 1.5 – 2 saat sürer. Her seansın içeriği, ne tür çalışmaların uygulanacağı kişinin ihtiyacı ve durumuna göre ve seans akışında bedenden gelen bilgilerle belirlenir.

Kaç seans gelmeliyim?

Kişinin kaç defa gelmesi gerektiği ile ilgili bilgiler  ilk  tarama  ve terapi seansın sonunda belirlenir. Ortalama olarak 2 hafta veya bir ay aralıklarla en az 3 seans devam edilmesi tavsiye edilir. Seans aralıkları kişinin içinde bulunduğu durumun akut ya da kronik olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Psikolojik seanslarda ayda bir veya 2, travma temizliğinde ayda bir, zayıflamada haftada bir  seanslar önerilmektedir.

Ancak yaşam dinamiktir, karşımıza dengemizi bozabilecek şeyler çıkmaya devam eder. Böyle durumlarda yeniden dengelenmeye ihtiyaç duyarız. Bu yüzden daha önce Scio terapisinden fayda görmüş kişilerin ilk aklına gelen yeniden  terapiye gelmek olmaktadır.

Sensetive-İmago 550   sizin için ne yapabilir?

Seanslar sonunda, stresinizin  ve stres kaynaklı ağrıların azaldığını, beden enerjisinin dengelendiğini, vücudunuzun temizlendiğini  ve daha iyi hissettiğinizi görürsünüz. Sensetive-İmago 550   doktor tarafından verilen her türlü terapiye destek nitelikli çalışabilir. İyileşme gücü kişinin kendisindedir. Sensetive-İmago 550   cihazı vücudun stresini azaltarak ve doğru frekansta kalmaya alıştırarak, iyileşmenin önündeki engelleri kaldırmamıza yardım eder.

Sensetive-İmago 550  aslında hasta olsun olmasın herkese faydalı olur, çünkü doğru frekansta olmaya herkesin ihtiyacı vardır. Scio cihazıyla yapılan terapide, hangi alanda stres yaşıyorsanız oraya ağırlık verilir. Örneğin allerji şikayetiyle gelenlerde allerjik tepki verilen maddelere karşı hassasiyeti azaltma yönünde terapi uygulanır; farklı şikayetlerde organ bazlı çalışılabilir; stres yaratan duygular söz konusu ise duygu bazlı çalışılır, geçmiş travmaların etkisi dengelenir, korku varsa korku terapisi verilir vb..SCIO özetle bedenin ve psikolojik durumunun pek çok rahatsızlığında ve bebekten yaşlıya kadar doktor terapisine destek olarak kullanılabilir.

Sensetive-İmago 550   ile neler fayda görebilir ?

 • Doktor tedavisine destek amaclı her türlü hastalıklarda bedeni dengelemek ve duygusal faktörleri ortadan kaldırmak
 • Stres kaynaklı ağrı ve hastalıklar
 • Depresyon, fobi, korku, endişe, kaygı, kıskançlık, agresiflik, gerginlik
 • Sosyal Fobi
 • Değersizlik Hissi ve Kendini Sevmeme
 • Dikkat eksikliği, hiperaktivite
 • Derin travma etkileri
 • Panik atak
 • Şişmanlık, kabızlık ve gaz problemi olanlar
 • Uyuma problemleri
 • Bağımlılık Terapileri
 • Eş ve Cocuk Uyum Terapileri
 • iştahsızlık (anorexia nevroza)
 • Hafıza Problemleri , Öğrenme Güçlüğü
 • Cinsel Problemler
 • Kronik Yorgunluk Sendromu
 • Migren, kronik ağrı

Ne kadar süre sonra sonuç alırım?

Bu sizin durumunuza, yaşam tarzınıza ve frekansları ne ölçüde aldığınıza bağlıdır. Seansın etkisi genellikle 4 seans sonrasında görülmektedir. Bazı durumlarda ilk seanstan sonra bile etkin sonuçlar alınmaktadır.

Sensetive-İmago 550    Kişiye Özel Beslenme Programı

Siz özelsiniz! Beslenmeniz de size özel olmalı.

Bedenin dengesini bulmasını sağlayan kişiye özel bir beslenme programıdır. Bir diyet programı kesinlikle değildir. Kalori hesabına dayalı da değildir.  Bu sistemin asıl amacı, sağlıklı beslenme kurallarını öğretmektir. Bu yolla kişiler oldukça kısa sürede kilo verirler ve toksinlerinden kurtulurlar. Gıdalar kişinin “Sensetive-İmago 550   Cihazı Gıda İntolerans Testi” sonuçlarına göre seçilir. Vücut hızlı ve sağlıklı bir şekilde ideal kilosuna ve dengesine kavuşur.

Sensetive-İmago 550   ve Çocuklar

En değerli varlıklarımız çocuklarımızda bu cihaz yetişkinler kadar güvenle kullanılabilir.

Kendini ifade etmede bizler kadar başarılı olamayan çocuklar Sensetive-İmago 550   ile virüs programı ile taranır. Gıda intoleransları, alerjiler, duygu durumları, geçirdikleri travmalar, dikkat eksikliği veya hiperaktivite olup olmadığı,  potansiyel hastalık riskleri, bedeninde bulunan ağır metaller  vb analiz edilir.  Dengeleyici frekans ile vücudun kendini savunma mekanizması harekete geçirilir . Çocuğunuzun duygu durumuna derin bir bakış onu daha iyi anlamanıza ve gerekli düzeltmeleri yapmanıza da dolaylı olarak yardımcı olur.

Teknolojik bir kirlenme yasıyoruz.Kablosuz bağlantılar, baz istasyonları, televizyon ve radyo yayınları, havaalanlarından yayılan titreşimler, vb. ile iç içe yaşıyoruz. Bu yüksek frekansların etkileri cocuklarda dikkat eksikliği, hiperaktivite, uyum sorunu, gerginlik , öğrenme bozukluğu vb olarak geri dönmektedir. Sensetive-İmago 550   tüm bu titreşimleri saptamak ve temizleyebilmek donanımına sahip bir sistemdir. Tüm bedene uygulanacak birkaç dengeleme seansı çocuklarda büyük düzelmelere sebep olur.

Sensetive-İmago 550   ile çocuklarımız,

 • Çocuğunuzu daha iyi anlarsınız
 • Sınav öncesi stresi azalır
 • Öğrenmeyi desteklemek
 • Spor performansını artar
 • Korku, endişe, kaygıları azalır
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivitede iyileşme sağlanır
 • Sınav başarısı artar
 • Hedefleri olan mutlu ve huzurlu bir birey olması sağlanır
 • Anne karnı da dahil travmaları temizlenir, duygu durumları dengelenir